Reçine Döşeme Nedir?

Reçine Döşeme, son derece dayanıklı bir kaplamaya sahip, dayanıklı plastik bir yüzeydir. Yoğun kullanıma sahip ortamlar için ideal olan birçok farklı reçine zemin tipi vardır. Kullanılan bileşenlere bağlı olarak, size ve nihai ürüne fayda sağlamak için kaymaz ve kimyasal direnç gibi farklı özellikler ve kaplamalar eklenebilir. Ticari, endüstriyel ve hatta evsel ortamlarda iç mekan döşemesi olarak uygulanan bu özellikler, geleneksel karolar veya beton zeminler gibi diğer döşeme türlerine göre büyük avantajlar sağlayabilir. 

Ticari, endüstriyel ve ev tipi reçine döşeme sistemlerinin çoğunu oluşturmak için kullanılan dört ana reçine zemin türü vardır:

 • Epoksi
 • Metil metakrilat
 • Poliüretan Reçine
 • Çimento esaslı Üretan

Her bir materyalin daha derinlemesine bir açıklaması makalenin ilerleyen kısımlarında bulunabilir. 

Reçineli zemin kaplaması, beton gibi diğer malzemelere kıyasla daha yüksek bir basınç dayanımına sahiptir, bu da reçine zemin kaplamalı zeminlere aşırı bir sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Bu tür reçine döşeme çözümleri, benzerlerinden çok daha ağır hizmettir, yani hareket etmeden veya çatlamadan beton, fayans veya vinile göre çok daha fazla ağırlığa ve darbe hasarına dayanabildikleri anlamına gelir. Endüstriyel atölyeler ve garaj zeminleri için idealdir.

Reçine döşemeyi endüstriyel ve ticari ortamlar için ideal kılan bir diğer özellik, dayanıklılıklarının stres altında artmasıdır. Bu, yüksek ticari ayak sesi veya endüstriyel forkliftler ve makineler gibi yoğun trafiğe izin verir. 

Reçine zemin kaplamalarını su ve nem hasarına karşı dayanıklı hale getirmek için, bunları önceden var olan alt zemine sabitlerken benzersiz bir tipte dolgu macunu kullanılır. Bu, reçine döşemenin muadillerine göre çok daha kolay temizlenmesini sağlar ve kirin sıkışmasını önleyen daha hijyenik bir zemin yüzeyine izin verir; Ev içi kullanım için olduğu kadar hastaneler gibi oldukça sıhhi alanlarda da idealdir. 

Reçine Zeminlerin Diğer Zeminlere Göre Faydaları Nelerdir? 

 • Dayanıklılığı artırdılar, genel aşınma ve yıpranmayı kolayca kaldırırlar
 • Daha hijyeniktir ve temizlenmesi daha kolaydır
 • Daha fazla sayıda tasarım ve kişiselleştirme seçeneğine sahipler
 • Kimyasal dirençli varyantlar vardır, endüstriyel ortamlar için idealdir
 • Darbelere ve ayak sarsıntısına karşı dayanıklıdırlar
 • Kaymaz niteliklerle çalışmak için daha güvenli bir ortam sağlarlar
 • Çok daha düşük miktarda genel bakım ve bakım gerektirirler 


Reçine döşeme, bir sonraki projeniz için çok uygun gibi görünüyorsa, bugün bizi arayın veya ustalıkla dökülmüş reçine zeminlerimiz hakkında ücretsiz bir fiyat teklifi için iletişim formumuz aracılığıyla bize bir mesaj gönderin.

Reçine Zemin Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Epoksi Reçine Döşeme Nedir?

En iyi bilinen ve dağıtılan reçineli zemin türü olan epoksi reçine döşeme, en iyi şekilde yüksek dayanıklılık, yüksek performans ve koruma ile tanımlanır. Epoksi zeminleriniz ve epoksi zemin kaplamalarınız da kaymaz özelliklerin yanı sıra her ortamda farklı tasarım seçenekleri ile değiştirilme potansiyeline sahiptir. Epoksi zemin kaplama sistemleri, yüksek dayanıklılıkları nedeniyle reçinesiz zeminlere kıyasla daha büyük bir yatırım getirisi sunar, sık bakım ihtiyacını ve uzun yıllar yeniden döşeme ihtiyacını ortadan kaldırır. 

Metil Metakrilat Reçine Döşeme Nedir?

Bu tip reçineli zemin kaplaması, hızlı kürleşme özellikleri nedeniyle sadece birkaç saat içinde kullanılabilir hale getirilebilir. Yüksek cirolu projeler veya süresi kısa olan projeler için, bu reçine aynı gün kullanılabilir – kürleme sürelerini normal reçinenin kürlenmesi için gereken sürenin sadece bir kısmına indirir. Bu, ertesi gün kullanılması gereken ticari ortamlar ve projeler için de idealdir.

Poliüretan Reçine Döşeme Nedir?

Gelişmiş ısı ve kimyasal dirence sahip olan bu zeminler, kimyasallarla veya sıkça değişen sıcaklıklarla uğraşan atölyeler ve bilimsel laboratuvarlar için en iyisidir; bu tür reçine döşeme, bir laboratuar veya mühendislik atölyesinde projeniz için zemininizi yükseltmek için en iyi seçimdir. 

Çimento Esaslı Üretan Döşeme Nedir?

Sıvı dökülmeleri söz konusu olduğunda bu zeminler rakipsizdir. Reçine döşemenizin tamamen su geçirmez olmasını ve sıcaklıktaki büyük dalgalanmalara dayanmasını istediğinizde seçebileceğiniz reçine döşeme budur. Bu reçine zeminlerin, benzerlerine kıyasla temizlenmesi de kolaydır – bu da bir başka ek avantajdır. 

Bu seçeneklerden herhangi biri bir sonraki projeniz için mükemmel bir seçim gibi görünüyor mu? Ustalıkla dökülmüş reçine zeminlerimiz hakkında ücretsiz fiyat teklifi almak için bugün bizi arayın veya iletişim formumuz aracılığıyla bize bir mesaj gönderin.

Bir Zemin Nasıl Reçine Yapılır

Yani, muhtemelen paradan tasarruf etmek için kendi zemininizi nasıl reçineye koyacağınıza bakıyorsunuz, ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. Reçine döşemenin döşenmesi tipik olarak çok zahmetli bir iştir ve yalnızca deneyimli profesyoneller veya beton yüklenicileri tarafından yapılmalıdır. Bununla birlikte, herhangi bir malzeme kullanmadan eğitimsiz bir kişi olarak zemine reçine uygulama görevini üstlenmeye hazırsanız, bilmeniz gereken birkaç şey var:

Gerekli malzemeler:

 • Şeffaf epoksi kaplama reçinesi
 • Seçtiğiniz epoksi düz renk pigmenti
 • Füme Silika
 • Ölçekler
 • Paddle Mikser
 • Uygun güvenlik ekipmanları
 • Çivili ayakkabılar
 • İnşaatçı kalafat / Silikon dolgu macunu
 • Bir direk üzerinde çentikli silecek
 • Yayıcılar ve karıştırma çubuğu
 • Uygun temizlik ekipmanları
 • Polipropilen şerit
 • Tutkal tabancası

Reçine Zeminin Maliyeti Ne Kadardır ve Kurulum Ne Kadardır?

Üstlendiğimiz her bir reçine döşeme kurulum projesinin fiyatı ayrı ayrı hesaplanır ve fiyatlandırılır. Uzman reçine döşeme montajcılarımız, maliyet hesaplanırken, her bir spesifikasyonunuzun hesaba katılmasını sağlamak için, bankayı bozmadan ve projenizin tamamlanması için kesin bir zaman çerçevesi belirlemek için sizinle yakın bir şekilde çalışacaktır. minimal invaziv, güvenli COVID yolu. 

Sadece projeniz için ihtiyacınız olanı ödeyeceğinizi garanti edebiliriz ve hiçbir gizli maliyet yoktur. Kullanılan reçine türüne bağlı olarak projenizi de bir gün içinde tamamlatabiliriz.  

Ustalıkla dökülmüş reçine zeminlerimiz hakkında ücretsiz fiyat teklifi almak için bugün bizi arayın veya iletişim formumuz aracılığıyla bize bir mesaj gönderin.  

Call Now ButtonŞİMDİ ARA