Süpermarket Zemin Kaplama

Bir bakkal, süpermarket, şarküteri veya benzeri bir işletme inşa ederken veya yenilerken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır . Uymanız gereken birçok uyumluluk düzenlemeniz var, ayrıca ziyaretçiler için güvenli ve çekici bir alan yaratmanız gerekiyor. Bu gibi durumlarda, döşeme gibi konuları gözden kaçırmak kolaydır ama yapmamalısınız.

Çoğu zaman, sadece birkaç ay içinde hasar görmeye başlayan vinil karoları kullanan daha uygun maliyetli bir sistem olduğunu “düşündükleri” için yer döşemesinde yanlış karar veren bakkalları görüyoruz. Aktif bir mağazada döşemenin onarılması, mağaza sahipleri için onarım ve arıza sürelerinde daha fazla maliyete neden olur ve aşırı durumlarda, kırık bir zemin nedeniyle düşen veya yaralanan müşterilerin davalarına neden olabilir.

Neden Cilalı Beton Marketler İçin Harika Bir Seçimdir?

Birçok süpermarkette, ağır ekipman veya kimyasal dökülmeler gibi sorunlar hakkında çok az endişe vardır, bu nedenle cilalı beton bu ticari alanlar için mükemmel bir maliyet-etkin seçimdir. Adından da anlaşılacağı üzere cilalanmış beton tam da şudur – çekici bir parlaklık ile sağlam geçirimsiz bir yüzey oluşturduğu noktaya kadar cilalanmış beton bir levha. Bu, bir bakkal için sayısız fayda sağlar:

  • Uzun ömürlü. Betona zarar vermek son derece zordur ve onlarca yıllık müşteri trafiğine, daha hafif mobil ekipmanlara ve çok az onarım gerektirmeden veya hiç onarım gerektirmeyen satış noktası ekranlarına kolayca dayanabilir.
  • Basit temizlik. Cilalı beton yüzeyler, bir markette üzerlerine düşebilecek herhangi bir şeye karşı dayanıklıdır ve ortalama temizleyicilerle temizlenebilir. Ağda veya cilalamaya da gerek yok.
  • Cilalı beton yüzey, bakteri, küf, küf ve diğer bulaşıcı ajanların gözden uzak üreme şansı vermez. Gıda işleyen bir tesiste bu hayati önem taşır. (ticari mutfak alanlarında ve daha sıkı temizlik ve sanitasyonun gerekli olduğu et departmanlarında epoksi reçineli bir solüsyonun daha ideal seçenek olabileceği unutulmamalıdır)
  • Çekici bir görünüm. Beton, son derece yansıtıcı bir yüzey elde etmek için mat bir yüzeye cilalanabilir. Mağazanın markasını tamamlamak için soyut desenlerle bile renklendirilebilir.
  • Kaymaz. Parlak yüzeye rağmen, cilalı beton ıslakken bile çok tutucudur! Üstte pürüzsüz görünebilir, ancak mikro düzeyde bir süpermarkette kayma ve kaymaları en aza indirmek oldukça zordur.
  • Düz betondan biraz daha fazlası olduğundan, konukları rahatsız eden veya yiyeceklerinizi kirleten uçucu organik kimyasallarla ilgili kesinlikle hiçbir endişe yoktur.

Kısacası, cilalı beton, marketinizin ömrü boyunca kolayca dayanabilecek düşük maliyetli / yüksek yatırım getirisi sağlayan bir döşeme çözümüdür. 

Kayma direnci

Hatalar olur. Bir gıda ortamında yiyecek ve sıvıların hareket miktarı ile dökülme riski yüksektir. Reçine zemin sistemleri, bir dökülmenin meydana gelebileceği potansiyel kayma ve düşme durumlarıyla mücadele için ideal bir çözümdür. Çok çeşitli doku seçenekleri ve kaplamalar sayesinde, kolay temizlenebilirlik sağlarken müşterileri güvende tutmak için doku miktarını ayarlayabilirsiniz.

Tasarımsal

Son olarak, reçineli zemin sistemleri, marketinizi kişiselleştirmek için kullanılabilecek çeşitli renk ve dekoratif seçeneklere sahiptir. Bu nedenle, standart ve özel renkler her markaya uygun olabileceğinden yaratıcı olabilirsiniz. Birçok farklı epoksi zemin türü, zemin dekorasyonunuz için yepyeni bir seçenekler dünyasına gözlerinizi açar. Bazı tasarım seçenekleri şunları içerir

Estetik

Bakkal ziyareti, pek çok insanın eğlence için ziyaret edilecek ilk 10 yer listesinde yer almasa da, yöneticiler müşterileri mümkün olduğu kadar mağazada tutmak isterler. Bunu yapmak için, mağazanın olabildiğince parlak ve çekici görünmesini sağlamaları gerekir. Döşeme, mağazanın görünümünde ve hissinde büyük rol oynar. Parlak, temiz ve iyi durumda olan zeminler, mağazaya yıpranmış, eskimiş bir zemin veya onarımı kötü olan bir zemine kıyasla taze, temiz ve hoş bir his verecektir.

Epoksi, herhangi bir iç mekana uyabilen ve tesisinizin çekiciliğini vurgulamak için çeşitli göz alıcı tasarım özellikleri içerebilen yüksek performanslı bir zemin kaplamasıdır. Epoksi kullandığınızda müşterileriniz mağazanıza adım atar basmaz kendilerini rahat ve evlerinde hissedeceklerdir.

Dayanıklılık

İster küçük bir köşe bakkalınız ister büyük bir süpermarketiniz olsun, mağazanız muhtemelen günde yüzlerce, hatta binlerce müşteri görür. Mağazanızın üzerinden geçen tüm bu insanlar, korumasız veya düşük kaliteli zeminlerde ölçülemez hasara neden olabilir. Arabaları, forkliftleri ve diğer ekipmanları eklediğinizde döşemeleriniz olması gerekenden yıllar önce pes edebilir. Epoksi kaplamaların takılması, ömürlerini uzatabilir ve yatırımınızı koruyabilir.

Adana’da uyumlu epoksi zemin kaplama sistemleri, ortalama bir marketin taleplerini karşılarken, beton döşemenizi korurken, aşınma ve kimyasallardan kaynaklanan hasara direnecek şekilde tasarlanmıştır. Epoksi, market döşemenizin en iyi şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlayabilir.

Emniyet

Dökülmeler, ıslak ayakkabılar ve diğer aksilikler potansiyel olarak tehlikeli durumlar yaratabilir. Kaymaz epoksi kaplama ile kazaları uzak tutun. Epoksi zeminler, personelinizi ve müşterilerinizi her durumda güvende tutmak için çok çeşitli dokulu yüzeyler ve katkı maddeleri ile birlikte gelir.

Çok yönlülük

Zeminden neye ihtiyacın var? Pek çok bakkaliye artık sadece mağazalar değil. Şarküteri, kafeler, eczaneler, perakende satış yerleri ve daha fazlası olarak hizmet veriyorlar. Tüm bu ortamlarda ve daha fazlasında çalışabilecek bir döşeme sistemine ihtiyacınız var. Epoksi, müşteri alanlarında dekoratif, kaymaz kaplamalar ve gerektiğinde personel veya depo alanlarında daha kullanışlı tasarımlarla kurulabilen yüksek teknoloji ürünü, yüksek performanslı bir zemin sistemidir. Mağazanızın herhangi bir yerinde tamamen özelleştirilmiş bir görünüm için dekoratif pul, dekoratif metalik eklentiler ve dekoratif kuvars ekleyebilirsiniz.

Epoksi Zeminlerin Bakımı

Bakkaliye genellikle günde 24 saat çalışır, ancak sizinki yapmasa bile bakım kolaylığı epoksi zemin kaplama sistemlerinin büyük bir avantajıdır. Bakımı kolay bir kat, çalışma saatlerini azaltır ve size ve personelinize diğer, daha önemli görevler için daha fazla zaman ayırmanızı sağlar.

Epoksiye gömülebilecek kir ve kumlardan arındırmak için zemini düzenli olarak süpürün veya vakumlayın. İzlenen temiz döküntüleri veya pislikleri tespit edin. Çok kirli bir zemine sahipseniz, alanı temizlemek için bir galon sıcak suyla seyreltilmiş birkaç ons amonyak kullanın. Epoksi üzerinde puslu bir film bırakabilecek deterjanlar kullanmaktan kaçının. Lekeleri nazikçe ovalamanız gerekebilir, ancak cilaya zarar verebilecek çelik yün, sert kimyasallar veya aşındırıcı kimyasallar kullanmaktan kaçının. Dökülen kimyasalları hemen silin.

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksi zemin kaplama sistemleri, beton yüzeylerin uzun süreli korunmasını sağlar. Epoksi kaplamaların fiziksel özellikleri ve özellikleri aşınma direnci, kimyasal direnç ve su geçirmezlik sağlar. Epoksi zemin kaplamaları dayanıklıdır, temizlenmesi ve bakımı kolaydır ve tüm renkleri mevcuttur. Ek olarak, performansı, dayanıklılığı, mukavemeti artırmak ve gerektiğinde kayma direnci sağlamak için epoksi zeminlere belirli agregalar eklenebilir. Epoksi zemin kaplama sistemleri, endüstriyel, kurumsal ve ticari pazar segmentlerinde mühendislerin, mimarların ve tesis sahiplerinin tercihi olmaktadır.

Epoksi zemin kaplama sistemleri endüstriyel, kurumsal ve ticari pazar segmentlerinde yaygındır. Spesifik olarak, epoksi zemin kaplama sistemleri ve ürünleri, Türkiye’de tarım, gıda işleme ve paketleme, ilaç, otomobil bayiliği, perakende, imalat, eğitim ve havacılık ve hangar tesislerinde kullanılmaktadır.

Genel amaçlı epoksi kaplamalar, mekanik oda su yalıtım sistemleri, dekoratif kuvars döşeme, dekoratif pul döşeme ve metalik füzyon epoksi zeminler dahil olmak üzere bir dizi farklı epoksi döşeme sistemi kurmaktadır. Ek olarak, iç ve dış parkade kurulumları için epoksi poliüretan zemin kaplama sistemleri kullanıyoruz.

Epoksi zemin kaplamaları her renkte mevcuttur. Ek olarak, herhangi bir mimari estetik gereksinimi veya dekor planını karşılamak için tasarlanmış özelleştirilmiş bir dekoratif zemin sağlamak için epoksi zemin sistemlerine seçilmiş renkli kuvars agregaları, polyester pul yongaları ve metalik füzyon renklendiricileri eklenebilir.

Kesinlikle. Yıllar boyunca, dış beton yüzeyleri korumak için bir dizi sistem kurmuştur. Başarılı bir dış mekan kurulumuna sahip olmak için uygun epoksi zemin kaplama sistemi belirlenmeli ve seçilmelidir. Tüm epoksi zemin kaplamaları aynı fiziksel özelliklere ve özelliklere sahip değildir. Parkade ve Polyaspartic sistemleri gibi özel epoksi zemin kaplama sistemleri ayrıca direnç ve koruma sağlar.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA