Otomotiv Epoksi Zemin Kaplama

Otomotiv endüstrisi epoksi ve lekeli beton döşeme sistemlerini giderek daha fazla tercih ediyor. Otomobil endüstrisi tesisleri için epoksi döşemenin hem maliyet hem de işlevsellik açısından faydaları hemen fark edilir.

Uzun Ömürlü, Dayanıklı Zemin Kaplama

Özellikle epoksi zemin kaplama sistemleri, 25 yıl veya daha uzun bir ömre sahip, aşınmaya dayanıklı, dayanıklı zemin çözümleridir. Üstün yapıştırma mukavemeti, epoksi döşemeyi otomotiv endüstrisi için ideal hale getirir. Epoksi kaplamalar, leke veya sürtünme olmaksızın araçlardan sık sık gelen trafiğe karşı koyarken sıvıları, yağları ve gresi iter. İster bir showroom ister bir garaj, zeminleriniz ağır araç trafiğine dayanacaktır. Unutmayın, lekeli beton showroomlar için iyi bir estetik iken, oto tamir atölyeleri, lekeleri ve nemi tamamen iten epoksi zemin kaplamasından daha çok yararlanır (lekeli beton, koruyucu bir kaplama ile kaplanmış olsa bile yağlar ve sıvılar tarafından geçmez).

Paranızın karşılığını daha fazla alın

Verimlilik ve uzun ömür, epoksinin otomobil endüstrisinin taleplerini karşılamak için daha uygun olduğu ve diğer döşeme türlerinden daha uygun maliyetli olduğu anlamına gelir, özellikle kullanım ömrünün tipik olarak önemli ölçüde daha uzun olduğu düşünüldüğünde. Etkileyici fiziksel özellikleri donuk, gri veya kirli betondan daha iyi bir izlenim bırakarak ürünlerinizi daha da çekici kılarak kâr marjlarınızı daha da etkiler.

Showroomlar ve Satış Katları

Epoksi reçine kaplamalar, sadelikleri ve parlaklıkları nedeniyle diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha derin bir lüks görünüm verir. Aslında, onları sıklıkla  Mercedes-Benz ve Tesla gibi lüks bayilerde, ayrıca Honda ve Toyota'da görürsünüz. Ambiyans ve bozulmamış dekor, bir otomotiv galerisindeki satışlar üzerinde bağlantılı bir etkiye sahiptir. Döşeme, hem yüksek estetik çekicilik hem de işlevsellik gerektiren çok önemli bir ekran bileşenidir. Epoksi zemin kaplama sistemleri kusursuzdur, parıldayan yüksek parlaklıkta yüzeyler için özelleştirilebilir.

Tamir Servisi

Epoksi zemin sistemleri, dayanıklılıkları ve benzersiz dayanıklılıkları nedeniyle otomotiv perakende, onarım ve servis tesisleri için standart haline gelmiştir. Reçineli kaplamalar, beton dahil diğer tüm döşeme sistemlerinden önemli ölçüde daha fazla darbe direnci sağlar. Mekanik ve kaporta atölyeleri, zemini bozan her türlü yağ, boya, gres, sıvı, metal ve kir kalıntılarına sahiptir. Ancak gözeneksiz epoksi reçine lekeye, sürtünmeye, çizilmeye, ısıya ve neme dayanıklı olduğu için, bu genel pislikler kolayca temizlenir. Basitçe söylemek gerekirse, son derece dayanıklıdır, temizlenmesi ve bakımı etkilidir. Onarım, bakım ve değiştirme maliyetleri, benzer döşeme kurulumlarından çok daha düşüktür.

Otomotiv endüstrisindeki epoksi zemin kaplama sistemlerinin faydaları şunlardır:

Estetik | Tasarım seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Tamamen özelleştirilebilir, sınırsız renk yelpazesinden seçim yapın. Tasarım, etkileyici derecede muhteşem bir zemin elde etmek için metalik, renk şemaları, yüksek parlaklık, marka logosu ve daha fazlasını içerebilir.

Güvenlik | Kaymaya dayanıklı katkı maddeleri ve kaplamalar, zemindeki sıvılara, dökülmelere ve sıvılara yüksek oranda maruz kalan alanlarda tehlikeleri sınırlar ve kaymayı, çarpışmaları ve düşmeleri azaltır.

Temizlik | Epoksi döşemenin kesintisiz yüzeyinin temizlenmesi son derece kolaydır. Yağı, gresi ve suyu iter. Gözeneksiz, kesintisiz yüzeyi, toz, kir ve kirin her gün kolayca silinebileceği anlamına gelir.

Güç | Epoksi zemin kaplaması ağır yükleri destekler. Sabit veya hareketli makinelerde, insanlarda ve araçlarda talaşlanma, çatlama veya hasar olmaksızın kullanıma karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda darbeye, ısıya, yangına ve kimyasallara dayanıklıdır.

Neden Bizi Seçmelisiniz

Çukurova İzolasyon reçine döşeme uzmanları olarak uzman ve yüksek vasıflı bir hizmet sunmaktadır. Bu ticarette otuz yılı aşkın bir süredir var ve bu beceriyi her reçine döşeme projesine getirdiğimizden emin oluyoruz. Önde gelen bir reçine döşeme ustasıyız ve gelişmiş otomotiv reçine döşeme sistemlerimizi Türkiye genelinde kuruyoruz. Buna araba atölyeleri ve garajlar ile araba galerileri için daha dekoratif zeminler dahildir. Ayrıca otoparklar için hem açık hem de kapalı bir çözüm sunuyoruz.

Döşeme sistemlerimizle birlikte eksiksiz bir döşeme paketi için ihtiyaç duyulan hizmetleri de sağlıyoruz. Buna endüstriyel zemin hazırlığı , mevcut zeminlerin taşlanması, reçine şaplar ve reçine kaplamalar dahildir. Kaymaz çözümler , yüksek kimyasal dirençli zeminler, reçine çizgi işaretleme ve çok daha fazlasını sunuyoruz .

Epoksi reçine döşeme sistemleri, otomotiv reçine döşeme ihtiyaçlarının uygulanmasında mükemmeldir. Bu, araba teşhir salonu zeminleri ,  araba atölyesi zeminleri, MOT döşeme, garajlar ve araba üretim sahalarının yanı sıra otoparkları içerir.

Sıkça Sorulan Sorular

Otomotiv atölyenizi ve garaj yolunuzu yaptırma konusunda emin değilseniz veya hala bazı sorularınız varsa, en sık sorulan sorulara bir göz atın. Hala aşağıda cevaplanmamış başka sorularınız varsa, lütfen bizi arayın, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Epoksi zemin kaplaması, alternatif zemin sistemlerine göre çeşitli avantajlar sunar. Uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı sayesinde düşük yaşam döngüsü maliyetine sahiptir. Bakımı kolaydır ve birçok ticari sistemin aksine cilalanması veya cilalanması gerekmez. Paspaslama ve süpürme dışında özel bakım talimatları bile gerektirmez. En zorlu fabrika ve ticari ortamlara bile bozulmadan dayanabilecek kadar güçlü birkaç zemin sisteminden biridir. Çekici tasarım seçenekleri sayesinde evinizde olduğu gibi kamuya açık ticari ortamlarda da kullanılabilir.

Epoksi döşemenin uzun ömürlülüğü, epoksi ürününün kalitesine, betonun güçlü bir bağ sağlamak için ne kadar iyi hazırlandığına, epoksinin nereye kurulduğuna ve ne kadar iyi bakıldığına bağlıdır. Profesyonel olarak uygulanan epoksi zemin kaplamaları, yeterli koruyucu önlemler ve özenle zorlu endüstriyel ortamlarda 8 yıla kadar dayanabilir. Düşük talep gören ticari ortamlarda, epoksi zemin kaplaması daha uzun süre dayanabilir. Garaj ve bodrum epoksisinin her 5 ila 7 yılda bir yeni bir şeffaf son kat eklendiği sürece 20-25 yıla kadar dayandığı bile bilinmektedir.

Nerede kurulursa kurulsun, epoksi zemin kaplamalarının sunabileceği çok şey vardır. Tesis yöneticilerinin ve ev sahiplerinin epoksi zemin kaplamasına yatırım yapmasının en büyük nedenleri şunlardır.
 
 • Isı, aşırı soğuk, yol tuzu, gaz ve petrol sızıntıları, kimyasallar, aşınma, darbe ve araç trafiği dahil olmak üzere ağır hizmet tipi aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır
 • Hızlı ve güvenli temizlik için yüzeydeki dökülmeleri izole eder
 • Islak olduğunda kaymaz yüzey, ancak kaymaya dirençli katkı maddeleri de eklenebilir
 • Eksiz ve gözeneksiz yüzey, betonunuzu hasardan korur
 • Nemin bir bodrum katındaki beton zemine sızmasını engeller
 • Profesyoneller tarafından hazırlanmış beton üzerine kurulduğunda 10-20 yıl dayanabilir
 • Çok az bakım gerektirir
 • Süpürme ve paspaslama ile temizlenmesi kolaydır. Koy korumalı endüstriyel ortamlarda basınçlı yıkama bile mümkündür
 • Herhangi bir alanın daha büyük ve daha parlak görünmesi için zeminin parlaklığını artırır
 • Türkiye’de onaylı dikişsiz yüzey ticari mutfaklarda, umumi tuvaletlerde ve daha fazlasında kullanılabilir
 • Yüksek yatırım getirisi ile evinizin değerini artırabilir
 • Sonsuz renkler ve tasarım efektleriyle epoksinin görünümünü özelleştirmek kolaydır

Epoksi döşemenin konut, ticari ve endüstriyel ortamlarda birçok kullanımı vardır. Genellikle garajda ve bodrum katında kullanılır, ancak aynı zamanda ana oturma katının herhangi bir yerinde beton zeminleri kaplamak için de kullanılabilir. Epoksi zemin kaplamasından çok çeşitli ticari ve endüstriyel ortamlar da yararlanabilir. Epoksi zemin kaplaması için popüler uygulamalar şunları içerir:

 • Marketler ve perakende
 • Ticari mutfaklar dahil yemek servisi
 • İşleme tesisleri, fabrikalar ve depolar
 • Hekim muayenehaneleri, veteriner muayenehaneleri ve hastaneler gibi tıbbi tesisler
 • Kamu güvenliği binaları ve ıslah kurumları
 • Bira ve içki fabrikaları
 • Otel lobileri, barlar ve kulüpler
 • Ofis binaları
 • Otomobil mağazaları ve showroomları

Epoksi beton kaplama aslında bodrumunuz için mevcut olan en pratik zemin çözümlerinden biridir. Halı, laminat ve sert ağaçtan farklı olarak nem sorunları nedeniyle küf, küf veya eğrilmeye maruz kalmaz. Epoksi genellikle nemin bodrum katınızdan içeri girmesini önlemek için bir bodrum katını betonu kapatmak ve su geçirmez yapmak için kullanılır. Ayrıca, bitmemiş bir bodrum katını kullanılabilir yaşam alanına dönüştürmenin uygun maliyetli bir yoludur.

Epoksi döşemenin en benzersiz faydalarından biri, beton tozumasını durdururken zemin parlaklığını önemli ölçüde artırmasıdır. Bodrumunuz anında daha parlak, daha büyük ve daha temiz görünecek. Düz renkler ve nötr epoksi yonga döşemeden zemine hareket ve derinlik katan sofistike metalik epoksiye kadar bodrumunuzda aradığınız herhangi bir görünümü elde etmek için bodrum epoksisinin görünümünü özelleştirebilirsiniz. Epoksi zemin kaplaması, 20 yıla kadar dayanabilen kesintisiz ve dayanıklı bir yüzeye sahip bodrum döşemesine uzun vadeli bir çözüm sunar.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA