Konut Epoksi Zemin Kaplama

Konut tipi epoksi zemin kaplamaları, depolar ve oto galerileri gibi ticari ortamlarda çok popüler bir yüzey kaplamasıdır , ancak şimdi şaşırtıcı estetikleri nedeniyle konut sektöründe de büyük bir etki yaratmaktadır. Evler için epoksi zemin kaplaması ayrıca boyadan çok daha dayanıklıdır ve gres ve yağlara karşı dayanıklıdır, birçok ev sahibi artık garajlarına, avlularına ve iç zeminlerine epoksi kurmayı tercih etmektedir.

Bir beton yüzeye uygulanabilecek birçok renk, pul ve metalik kaplama vardır. Yaprak döşeme , kesintisiz bir zemin kaplaması oluşturmak için epoksi reçine ile uygulanan renkli pulları içerir. Yeni veya eski beton yüzeylere çekicilik katmak için uygulanabilen çekici, temizlenmesi kolay ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Ortaya çıkan yüzey son derece dayanıklıdır ve kimyasallara, bakterilere, yağa, hava şartlarına ve geleneksel zemin kaplamalarından daha uzun sürecek trafiğe karşı dayanıklıdır.

zemin kaplamasına alternatif olarak, ayrıca masif / Metalik renkli epoksi kaplamalar da uyguluyoruz. Bu düz / Metalik renkler, rengin bir odadan diğerine akmasına izin veren modern zeminlerde cam benzeri kesintisiz bir etki yaratır. Kiralama sektörü de konut tipi epoksi zemin kaplamaları için popüler bir seçim haline geldi. Zamanla lekelenen derz hatlarına sahip karoların aksine epoksi, temizlenmesi ve yeni görünmesi kolay, birleşimsiz zeminler oluşturur. Ayrıca kimyasallara, bakterilere, yağa, hava şartlarına, trafiğe karşı dayanıklıdırlar ve geleneksel zemin kaplamalarından daha uzun süre dayanırlar.

Konut uygulamaları için Epoksi kaplamaların faydaları

Dayanıklı

Daha önce de belirtildiği gibi epoksi, boya gibi diğer zemin kaplama türlerine kıyasla dayanıklıdır. Ayrıca ufalanmaya, darbelere, lekelere, yüzey aşınmalarına ve kimyasallara karşı dirençlidir. Bu, üzerine bir şey düştüğünde zeminin zarar görmesinden korkmayacağınız anlamına gelir.

Temizlemesi kolay

Epoksi zemin leke ve kimyasallara dayanıklı olduğu için temizlenmesi kolaydır. Bu nedenle, yağ, antifriz, fren sıvıları ve benzin dökülmesi, garajı temizlemeye başladığınızda sizi herhangi bir sıkıntıya sokmayacaktır. Kiri silmek için sadece su, yumuşak sabun ve bir bez veya paspas kullanmanız gerekecek.

Dekoratif 

Epoksi, farklı renklerde ve pullarda gelir . Hatta zevkinize ve dekorunuza uyan özel renkler de alabilirsiniz. Bu nedenle bu döşeme malzemesi size garajınızı veya iç döşemenizi evinizdeki sıkıcı bir odadan güzel bir alana dönüştürme şansı verecektir. Beton üzerindeki lekeleri kapatmak söz konusu olduğunda epoksi kaplama da kullanışlıdır. Betonda olduğu gibi yıprandığında da toz oluşturmaz.

Epoksi Zemin Kaplaması için Premier Seçimi

Konutunuza veya ticari alanınıza yeni bir zemin döşemek istiyorsanız ve epoksi kaplamaların artıları yönetilebilir eksilerden daha ağır basıyorsa, tebrikler! Epoksi, herhangi bir dayanıklı kaplama ihtiyacı için mükemmel bir seçimdir ve bodrum oyun odası, garaj ve hatta epoksi tezgahlar için mükemmeldir.

Çukurova İzolasyon , epoksi kurulumları için Adana'nın bir numaralı seçimidir. Aşağıdakiler için bir dizi zemin kaplaması konusunda uzmanız:

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksinin faydaları hakkında sorularınız mı var? Uygulamalarından ve evinize veya tesisinize uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Çukurova İzolasyon yardım etmek için burada. Sorularınızı yanıtlamak veya olabilecek endişelerinizi gidermek için her zaman bir telefon uzağınızdayız. Sizden haber alana kadar, bu sık sorulan soruların yardımcı olacağını umuyoruz.

 • Kusursuz bir yüzey sunar (derz çizgileri olmadan).
 • Aşınmaya ve yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Suya dayanıklılık.
 • Temiz ve hijyenik.
 • Kire ve yağlara son derece dayanıklıdır.
 • Uygun maliyetli.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlar ve renk kombinasyonları.
 • Betonun gözeneklerini açmak için beton yüzey hafifçe taşlanır.
 • Zemin betonuna bir sızdırmazlık maddesi uygulanır
 • Bir temel renk katmanı uygulanır (gerekirse ıslak baz katın içinden pullar yayılır)
 • 2 kat Poliüretan şeffaf eklenir
 • Bir Epoksi zeminin yüzeyindeki parlak ve kusursuz yüzey, onu yoğun trafik, eğlence ve işyerlerinde mükemmel bir zemin kaplaması haline getirir.
 • Epoksi zemin kaplaması son derece çok yönlüdür. Garaj sahipleri, oturma odaları, ev ve endüstriyel mutfaklar, rumpus odaları, açık alanlar, oyun odaları, çamaşırhaneler, restoranlar, alışveriş merkezleri, atölyeler, spor salonu ve ofislerin ihtiyaçlarına hitap edebilir. Son derece çok yönlü bir üründür
 • Özellikle, bu tekniği kullanan ticari garajlar ve mutfak zeminleri, kazara zemin yüzeyine dökülen suya, kimyasal ve su kombinasyonuna, kimyasal ve yağa karşı direnç gösterebilir. Epoksi zeminin pürüzsüz ve dayanıklı yüzeyi, temizliği ve bakımı kolaylaştırır.

Epoksi kaplamayı uygulamadan önce zemininizdeki tüm çatlak ve çukurları her zaman onarırız.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA