Hastane Zemin Kaplama

Hastanelerde ve diğer sağlık tesislerinde enfeksiyonun önlenmesi ve kontrolü son derece önemlidir. Bina sahipleri, tesis yöneticileri, sağlık hizmeti mimarları ve sağlık hizmeti tasarım kararlarına dahil olan diğer herkes, bir binada kullanılan malzemelerin bu soruna nasıl katkıda bulunduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

Sağlık Tesisleri Temiz ve Güvenli Bir Çevre Sağlamalıdır

Enfeksiyon kontrolü söz konusu olduğunda taviz verilmez. Hastaneler ve tıp merkezleri için zemin kaplaması enfeksiyon kontrol uygulamalarının bir parçası olmalı ve son derece dayanıklı, leke tutmaz ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Stonhard’ın epoksi ve üretan bazlı ticari zemin kaplama sistemleri, hastaneler ve tıp merkezleri için mükemmeldir ve çeşitli ihtiyaçlara ve işlevlere hizmet eder. Sağlık hizmetleri zemin kaplama seçeneklerimiz koridorlar, bekleme alanları, ameliyathaneler, travma merkezleri, park alanları ve çok daha fazlası için uygundur. Zemininiz temizlik ve dayanıklılığın yanı sıra hastalarınız için sıcak, rahatlatıcı bir ortam yaratmalıdır. Bu nedenle Çukurova İzolasyon, döşeme sisteminiz için çok çeşitli renk seçenekleri sunar

Tüm operasyon türlerinde sağlık sektörü gibi kalite düzeyine ihtiyaç duyan çok az endüstri vardır . Hasta mahremiyeti ve rahatlığından, düzenleyici kurumları, hastaneleri, acil odaları ve ameliyathaneleri yatıştırmaya kadar hepsi normal uygulamaların üzerinde bir adım gerektirir. Bu, tesisin döşeme sistemini içerir.

Bir hastaneyi donatmak kolay bir iş değil. Sanitasyon, hijyen ve drenaj, incelenmesi gereken gerekli bileşenlerdir. Kullanılması Epoksi Zemin Kaplamaları Beton üzerinde zeminler birçok sanat çözümün bir durumdur hastane ve sağlık tesisleri .

Sağlık tesisiniz için bir zemin kaplama sistemi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken ve epoksi zemin kaplamasının ihtiyaçlarınız için doğru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak üç bileşen aşağıda belirtilmiştir .

Temizlemesi ve Dezenfekte Edilmesi Kolay

İster mutfak ister banyo zemini , isterse imalat zemini olsun, her zeminin temizlenmesi kolay olmalıdır . Hastalık yayılma potansiyeli tehdidi ile zemin bir de tıp merkezine özellikle kolay temiz için olması gerekir. Bir ovma ve tekrar boyamadan vakit geçirmek zemin bir de bir endişe olmamalı hastane veya sağlık ayarı . Bu tür tesislerin dikkate almaları gereken başka bir faktörü vardır.

Epoksi zemin kaplamaları , kir, toz ve hatta bakterileri yakalayacak ek yerleri olmadığından temizlenmesi en kolay zeminler arasındadır . Kaplama ayrıca çeşitli deterjanlara ve dezenfektanlara karşı dayanıklıdır ve zamanla aşınmaz veya aşınmaz.

Drenaj

Standart temizliğin ötesinde, sağlık tesislerinin zemini ıslanır - ve sadece suyla değil. Düşünmek hoş olmasa da, kan ve diğer vücut sıvıları genellikle acil bir durumda veya ameliyathanenin zeminine düşer . Bu gerçek, zeminin uygun drenajı sağlayacak şekilde tasarlanması gerektiği anlamına gelir .

Gerekli zemin drenaj sistemleri, sağlık tesisinin eyaletine ve hatta ilçesine bağlı olarak değişebilirken , halk sağlığı kuruluşları uygun ve sıhhi drenaj ihtiyacına özeldir. Bir zemin döşemeden önce , bölgenizin özel gereksinimlerini araştırın. Sıvı Zeminler , tesisiniz için drenaj çözümünün belirlenmesine de yardımcı olabilir.

Kayma ve Darbe Dayanımı

Yukarıda bahsedilen vücut sıvıları nedeniyle, kaymaya dirençli bir yüzeye sahip olmak da son derece önemlidir. Sağlık çalışanları , bir koda koşarken koridordan aşağı kayacakları konusunda endişelenmemelidir. Veya bir acil durum ortaya çıktığında, yerdeki herhangi bir sıvı birikintisinin üzerine basmak , anın sıcağında öncelikli değildir.

Kaymaz bileşenli zemin çözümleri, sağlık çalışanlarının, hastaların ve ailelerinin güvenliğini sağlayacaktır. Birçok zemin çözümü , kayma olasılığını büyük ölçüde sınırlayan pürüzlü bir yüzey alanı oluşturmak için minik kuvars parçalarını içerebilen epoksi zemin kaplamaları da dahil olmak üzere kaymayan bir bileşene sahiptir.

Bir sağlık tesisinin döşeme çözümünü seçerken bu bileşenleri dikkate almak, seçilen zemin tipini büyük ölçüde etkileyecek ve zeminin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Sıvı Zeminler, sizin ve ekibinizin döşeme sisteminizin gereksinimlerini belirlemenize yardımcı olabilir. Ücretsiz danışmanlığınızı planlamak için bugün bizimle iletişime geçin.

Sağlık Zemin Sistemleri

Doktor muayenehanelerinden hastanelere ve vasıflı hemşirelik tesislerine kadar sağlık hizmetleri ortamları, doğru döşeme sistemini bulmada belirli zorluklar ortaya çıkarır. İnsanlardan, sedyelerden ve ağır ekipmanlardan gelen trafiğe karşı koymanın yanı sıra, hijyenik kaygılar, sağlık bakımı tesislerinin zeminlerinin kurulması ve bakımının yapılması için çok önemlidir. Epoksi zemin kaplaması ve diğer reçineli sistemler, güç ve dayanıklılığı olağanüstü hijyen ve minimum bakımla birleştirdiklerinden, hastaneler ve diğer benzer ortamlar için genellikle en iyi seçimdir.

Sıkça Sorulan Sorular

İster bütün bir hastane, isterse bir tıp merkezindeki tek bir oda olsun, hijyenik, kolay temizlenen, az bakım gerektiren zemin çözümlerimiz ideal seçimdir ve çeşitli renk seçeneklerine sahiptir.

Bu nedenle, yüksek kaliteli, hijyenik hastane zemin kaplaması arıyorsanız, bu çok yönlü endüstriyel zemin kaplamasının faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için sık sorulan sorularımıza göz atın.

Hastaneler için akış uygulamalı epoksi zemin veya ağır hizmet tipi reçine bazlı epoksi zemin şaplarını tavsiye ediyoruz . Bu, hijyenik, silinebilir yüzeyleri ve böylesine yoğun bir ortamın yoğun yaya trafiği ile kolayca başa çıkabilecek mükemmel dayanıklılığı sayesindedir.

Maliyet Çukurova İzolasyon hastane döşeme, zemin büyüklüğüne ve ne ürün seçtiğinize bağlıdır. Sektördeki liderler olarak, tüm zemin ürünlerimiz son derece rekabetçi fiyatlarla mevcuttur.

Hastane döşemesinin ne kadar sürede döşeneceği, kaplanması gereken alanın büyüklüğüne bağlıdır, ancak ihtiyaçlarınızı tartışırken size bir tahmin verebileceğiz. Yılların tecrübesine sahip profesyonel endüstriyel döşeme uzmanları olarak, tüm zeminlerimiz mümkün olan en kısa sürede döşenir, bu, son teslim tarihinizi karşılamak için gece ve hafta sonları çalışmamız gerektiği anlamına gelse bile.

Hastane döşemesinin en belirgin faydası, hijyenik, silinerek temizlenen yüzeyini steril tutulması gereken ortamlar için ideal bir seçim haline getirmesidir. Bununla birlikte, kaymaya dirençli özellikler, mükemmel dayanıklılık, geniş bir çekici renk yelpazesi ve sonlandırma seçeneklerinin yanı sıra pürüzsüz, kesintisiz bir yüzey gibi birçok başka harika özelliğe de sahiptir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA