Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

konut epoksi zemin kaplama hizmeti

Epoksi nedir?

Epoksi, epoksitlerin bir polimeri olarak oluşturulan bir yapışkan, boya, plastik veya başka bir malzemedir . “Epoksi” terimi, iki bileşenden oluşturulan kaplamaları tanımlamak için kullanılır, yani “reçine” olarak adlandırılan iki farklı kimyasalın bir kombinasyonu. Bu, epoksiyi bir kopolimer olarak sınıflandırır. Kimyasal olarak reçine, uçlarında bir epoksit grubu içeren kısa zincirli polimerlerden oluşur.

Epoksi zemin kaplaması, hem konut hem de ticari mülk sahipleri arasında popülerlik kazanmaktadır. Neden? Bunun nedeni, bir kaplama epoksisinin ne kadar çok yönlü olabileceğidir.

Beton yüzeylerle yapabileceğiniz tonlarca farklı şey ve sınır yoktur. Epoksi reçine ve zemin kaplaması söz konusu olduğunda tasarımlar açısından neredeyse hiçbir sınırlama yoktur, kaplamak istediğiniz döşeme türü için her zaman bir tasarım seçeneği (veya tasarım yoktur) vardır.

Mutfaktan garaja (Epoksi garaj zemini çok popülerdir ve poliüre zemin öneririz), aile alanlarından geçerek epoksi hemen hemen her yere uygulanabilir.

Epoksi Kaplama Türleri

 • Şeffaf Epoksi
 • Metalik Epoksi zemin
 • Katı Epoksi

Epoksi Zemin Kaplaması Oda Türleri

 • Mutfak
 • Bodrum ve Loft
 • Ofis
 • Banyo
 • Yatak odası

Ticari Epoksi Zemin Kaplama

Ticari veya endüstriyel döşeme alanları için de aynı şey geçerlidir. Bir restoranda veya hatta bir perakende mağazasında güzel bir epoksi zemin kaplamasına sahip olabilirsiniz. Epoksi dayanıklı, dayanıklı ve bakımı kolay olduğu için hemen hemen her yerde ideal bir zemin kaplama çözümüdür.

Ancak, tüm epoksi türlerinin tüm zeminler için uygun olmadığı unutulmamalıdır. Farklı epoksi zemin kaplamaları türleri, farklı epoksi üreticileri ve farklı epoksi döşeme türleri vardır. Farklı epoksi döşeme türleri vardır, bazıları uzaya diğerlerinden daha fazla uyarlanmıştır.

Farklı Epoksi Kaplama Türleri

Şeffaf Epoksi

Şeffaf epoksi  , ister konut ister ticari olsun, ticari alanlarda ve garajlarda iyi çalışan bir kaplama türüdür. Zamansız bir tasarıma sahip dayanıklı bir zemin arayan herkese şiddetle tavsiye ederiz. Klasik tarzı her ortama mükemmel uyum sağlar.

Ayrıca, berrak kaplama betonun doğal güzelliğini arttırır. Birçok konut sahibi, ailevi alanları veya garajları için şeffaf epoksiyi tercih ediyor. Bu malzeme aynı zamanda dayanıklılığı, direnci ve bakımı ne kadar kolay olduğu ile bilinir.

Metalik Epoksi

Metalik Epoksi zemin  kaplaması, güzel, benzersiz zeminler oluşturan bir kaplamadır. Bu malzeme modern tarzıyla bilinir ve seçiminize bağlı olarak yüzeyler mattan parlaklığa gider. Ayrıca çeşitli renklerde sunulur, böylece herhangi bir dekora kolayca uyarlayabilirsiniz. Son derece şık ve modern bir zemin arayan konut ve ticari mülk sahipleri için idealdir.

Herhangi bir epoksi zemin kaplaması gibi, dayanıklıdır, dayanıklıdır ve bakımı kolaydır. Mutfaklar, perakende mağazaları ve butikler için epoksi kaplamayı şiddetle tavsiye ederiz. Bu kaplama, onu gören herkese anında WOW efekti vermenizi sağlayacaktır.

Katı Epoksi

Çok yönlülük söz konusu olduğunda, hiçbir kaplamada katı epoksi  atımı yoktur. Epoksi, kaya gibi sağlam dayanıklılığı ile bilinir, ancak bu kaplamanın cazibesini yaratan şey, onu nasıl kullanabileceğinizdir. Bu epoksi reçine döşeme çok çeşitli renklerde sunulur ve hemen hemen her yere eklenebilir. Ayrıca, zemini tercihlerinize göre özelleştirmenize olanak tanıyan geniş bir stil ve kaplama yelpazesi ile sunulmaktadır.

Uzmanlarımız, evinizdeki herhangi bir katta epoksi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyor. Markalarının renklerini gösteren bir zemine sahip olmak isteyen perakende mağazaları, restoranlar veya işletme sahipleri için de mükemmel bir seçimdir.

Mutfak Epoksi Zemin

Epoksinin mutfağınızın zeminini kaplamak için ideal bir kaplama olmasını sağlayan birçok özelliğini keşfedin .

 1. Renk çeşitliliği – Sunulan renk aralığı neredeyse sonsuzdur. Zemin kaplamanızı mobilyalarınızla, mutfak duvarlarınızın ve tavanınızın rengiyle kolayca eşleştirebilirsiniz.
 2. Sınırlı bakım – Zemini temizlemek için yalnızca bir paspas, su ve sabuna ihtiyacınız olacak. Mutfak, evinizdeki en yoğun odalardan biri olduğu ve muhtemelen hasar için en yüksek riskli alanlardan biri olduğu için, bakımının kolay olması çok önemlidir.
 3. Leke Dayanıklı – Epoksi kaplama aklınıza gelebilecek tüm gıda lekelerine karşı dayanıklıdır. Hatta zemini dert etmeden çocukların yemek pişirmesine bile izin verebilirsiniz!
 4. Tüm yüzeylere yapışma – Reçine, düz kalırken betonu, eski karoları ve hatta ahşap zeminleri kaplayabilir.
 5. Su geçirmezlik – Epoksi kaplama su geçirmezdir ve bulaşıklardan gelen küçük sıçramalara veya büyük su hasarlarına karşı dayanıklıdır.
 6. Eşsiz tasarım – Epoksinin düzgün yüzeyi mutfağınıza temiz, estetik ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Bu kaplama, tercihlerinize bağlı olarak mat veya parlak bir yüzeyde mevcuttur.
 7. Dayanıklılık – Epoksi, 20 yıldan fazla kullanım ömrü ile en dayanıklı yüzeylerden biridir.
 8. Hızlı kurulum – Yeni zemininiz birkaç gün içinde kurulacak ve mutfaktaki günlük aktivitelerinize hızla devam etmenize olanak sağlayacaktır.

Bodrum ve Çatı Katları

Bodrum kat, bakteri ve küf oluşturabilen halı gibi diğer kaplamaların aksine nemi kesmek için idealdir. Temiz ve çekici bir yüzey sağlamanın yanı sıra, beton bodrum zeminlerin temizlenmesi kolaydır. Uzun ömürlü çalışma için beton bir bodrum katı tercih edin!

Son zamanlarda inşaat dünyasında güçlü bir eğilim var:  çatı katları . Her mahallede eski bir fabrikanın, okulun veya kilisenin apartman dairelerine dönüşümü var. Ve çok daha iyi. Böylelikle mahallelerimizin cazibesini yaratan inşa edilmiş mirası koruyoruz.

Neyse ki, tüm bu yapılar mükemmel ses yalıtımı sağlayan sağlam beton zeminlere sahiptir. Güzel olmak için birçok potansiyel sunan evlerin bodrum katları ve arkadaş edinmenin iyi olacağı iyi dekore edilmiş aile odaları da var.

Bu yüzeylerin yüzer döşeme, işlenmiş ahşap veya halı ile kaplanması bizim görüşümüze göre bir hatadır. Böyle bir karar vermeden önce, beton zeminlere sahip olmanın bir fırsat olduğunu ve şeffaf epoksi veya metalik epoksi kaplamalar gibi çok daha trend olan başka çözümlerin olduğunu bilmelisiniz.

Ofis Epoksi Zemin

Ofisinizin zeminini evde veya işte baştan yaratmanın zamanı geldi mi? Bu tür bir oda için yer kaplamasında bütçenizi, estetik tercihlerinizi ve aradığınız özellikleri belirleyerek süreci başlatın.

Ofis zemininiz için hangi zemin kaplamasını tercih etmelisiniz?

%100 katı epoksi, şeffaf epoksi ve metalik epoksi, size özelleştirme açısından çeşitli olanaklar sağlayan üç farklı yüzey sunar. Bununla birlikte, bu kaplamalar aynı işlevsel özelliklere sahiptir:

Üniform yüzey sınırlı bakım gerektirir ve temizlenmesi çok kolaydır.

Kaplamalar parlak bir sonuç verir, ancak bileşimi yüzeyi kaymaz hale getirir.

Yüksek mekanik ve kimyasal dirence sahiptirler.

Su geçirmez yüzey, su sızmasına karşı tam koruma sağlar ve küf oluşumunu sınırlar.

Banyo Epoksi Zemin

Banyonuzu dönüştürmek gibi büyük bir projeye başlamadan önce, zemininizi kaplamak için kullanabileceğiniz tüm seçenekleri düşündünüz mü?

Leke, su sızması ve erken yıpranma riskinin yüksek olduğu banyo gibi odalarda kaçınılması gereken birçok kaplama vardır. Bu yüzden seçiminizde mantıklı olun!

Bu tip kaplama her türlü kirli lekeye dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Aynı zamanda su sızmasına karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu da onu banyo gibi sıçrama riskinin yüksek olduğu ıslak alanlar için 1 numaralı seçenek haline getirir.

Yatak Odası Epoksi Zemin

Odanıza eşsiz bir tarz katmak ister misiniz? Standart bir epoksi veya metalik epoksi zemin kaplamasını tercih edin. Epoksi, Kanada evlerinin kalbinde giderek daha popüler hale gelen bir malzemedir. Bir çok avantajlı fonksiyonel özellik sunarken, modern bir tasarım sergileyerek kendinizi ayırt etmenizi sağlar.

Odanıza epoksi cephe giydirerek zarif bir görünüm kazandıracaksınız. Pürüzsüz ve parlak yüzeyi.

Ticari projeler için epoksi zemin kaplaması

Sizin için ticari uzay katta , size bizim %100 katı renkli epoksi kaplamalar sunuyoruz. İster bir perakende satış mağazası, ister bir depo mağazası veya büyük bir mağaza için olsun, bu çözüm idealdir. Müşterileriniz, renklerinize boyanmış güzel bir zemin ile işinize girmekten mutluluk duyacaktır. Bu döşeme, iyi bir yapışma sağlamak için yüzeyin de taşlanmasıyla elde edilir. Ardından iki kat %100 tek renkli epoksi uyguluyoruz. Sarı güvenlik ipleri de boyayabiliriz.

Zemininizde Yardıma mı İhtiyacınız Var? Çukurova İzolasyon ile iletişime geçin!

Ekibimiz zemin kaplama konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir. Projenizin ölçeği ne olursa olsun, biz meydan okumaya hazırız. Garaj zeminleri ve dış zeminler için mükemmel olan tüm bu epoksi zemin kaplama sistemlerinin yanı sıra pullu poliüre sunuyoruz .

Zeminlerimiz ayrıca ulusal bina yönetmeliğine %100 uygundur . Size eşsiz müşteri hizmeti, benzersiz bir gönül rahatlığı ve kusursuz sonuçlar sunuyoruz.

Bir epoksi zemin kaplama projesiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! Uzmanlarımız uzmanlıklarını büyük bir memnuniyetle hizmetinize sunmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksi döşemenin birçok avantajı vardır. Kurulumu hızlı ve kolaydır. Düzenli rutin bakım sayesinde zeminleriniz her zaman yeni kadar iyi kalacaktır. Epoksi beton zeminler sıvı geçirmez bir şekilde kapatılır.

Epoksi kaplama, gözenekli betonu sıçramalardan korumak için etkili bir sistemdir. Epoksi kaplama su geçirmez ve dayanıklıdır, aksi takdirde aşağıdaki beton zeminin çatlaklarına ve diğer tehlikeli alanlarına sızabilecek sıvılara karşı dirençlidir. Ve yüzey pürüzsüz ve homojen olduğu için epoksi su birikintilerini ve oluşabilecek diğer kirleri silmeyi kolaylaştırır.

Bu döşeme seçeneği, havuz güvertesi gibi çok su bulunan alanlar için bile uygundur. Evet, epoksi zemin kaplamayı dış mekanda kullanabilirsiniz! Bazı epoksi döşeme türleri, UV ışınlarına dayanacak ve elementlere yıllarca maruz kaldıklarında renklerini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Epoksi, uzun süredir dayanıklı garaj döşemeleri için en iyi çözüm olmuştur. Peki evinizde de epoksiyi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda epoksi mutfaklarda , bodrumlarda , garaj yollarında ve çok daha fazlasında harika sonuçlar verebilir .

Epoksi zeminler çok dayanıklıdır, genellikle normal konut trafiğinde 30 yıla dayanırlar. Zeminin performansı, yüzeyi koruma şeklinize bağlıdır.

Evet, Epoksi eviniz için iyidir. Bakımı ve temiz tutması kolaydır. Aynı zamanda çok dayanıklı ve çok güvenlidir. Zemininize harika bir görünüm kazandırır.

Bir epoksi kaplama, aşağıdaki gibi herhangi bir sert yüzeye koruyucu ve estetik bir katman sağlayabilir:

 • Metal
 • Kiremit
 • Somut 
 • Kontrplak
 • Vinil

Evet, epoksi zeminler kesinlikle buna değer. Epoksi zemin, mülkünüzün değerini artırabilir, bakımı kolaydır ve zemininize benzersiz ve güzel bir görünüm kazandırır. Suya dayanıklılığı ve çok dayanıklı olması nedeniyle de popülerdir.

Sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA