Epoksi Zemin Kaplama Maliyeti Ne Kadar?

Epoksi reçine döşeme maliyetlerinin belirlenmesi söz konusu olduğunda çok çeşitli faktörler vardır. Bu teknik, ölçmeyi tercih ettiğiniz birime bağlı olarak metrekare veya fit kare başına çok iyi bir maliyetle eşit, kendiliğinden yayılan bir yüzey sağlamak için dökülmüş reçine kullanır.

Epoksi döşemenizin kurulumunun ne kadara mal olacağına dair net bir fikre sahip olmamak sinir bozucu bir sorundur. Bununla birlikte, çok çeşitli beton ve reçine döşeme tasarım ve montaj projelerinde uzman olduğumuz için, projenizin epoksi zemin kaplama maliyetlerini etkileyecek çeşitli durumları burada sizlerle paylaşacağız.

Genel Epoksi Zemin Maliyetlerimi Neler Etkileyecek?

Bir mutfak, banyo, ticari alan veya araba garajına zemin döşüyor olun, kurulumunuz için birçok ilgili maliyet faktörü geçerli olacaktır. Bu faktörler, genel kurulum fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. 

Epoksi döşemenizin maliyetini birçok şey değiştirecektir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

Kullandığınız Epoksi Reçinenin Yüzey Alanı ve Miktarı

Epoksi döşemenizi kurduğunuz zeminin alanı birincil husustur. Ancak, ana hesaplama yöntemi bu olmasına rağmen, potansiyel olarak büyük bir maliyet farkı aralığı hala mevcuttur.

Hatırlanması gereken denklem Genişlik x Uzunluk = Alan’dır. Kare bir odada odanın genişliğini ve uzunluğunu ölçersiniz. Bundan sonra genişliği ve uzunluğu çarpın. 

Bu basit bir hesaplama ama önemli. Örneğin, dökülmüş reçine zemin döşeyen küçük evleri olan kişiler, diğer büyük ticari ortamlara göre genellikle daha küçük bir alana sahiptir. Sonuç olarak, daha az reçine kullanırlar ve genellikle daha düşük kurulum maliyetine sahiptirler.

Bununla birlikte, seçtiğiniz epoksi reçinesi türü de maliyetleri etkileyebilir. Fiyatlar metrekare başına 20 £ ile 100 £ üzerinde değişebilir. Bununla birlikte, kurulumun gerçekleştiği alanın büyüklüğüne bağlı olarak, bu maliyetler üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir veya olmayabilir.

Zemin Hazırlama Gereksinimleri ve Karmaşıklık

Yeni bir ticari bina muhtemelen yeni epoksi reçine zemininiz için nispeten temiz bir yüzey sağlayabilirken, epoksi zeminlerin montajının yapıldığı çoğu alanın bir dereceye kadar hazırlık gerektirmesi muhtemeldir. Mevcut alt üssünüzün kalitesi, maliyetleri tahmin etmenin önemli bir parçasıdır.

Ne kadar çok hazırlık yapılması gerekiyorsa, dökülmüş reçine zemininizin toplam maliyeti o kadar yüksek olur. Etkili hazırlık aşağıdakileri içermelidir:

  • Enkazın giderilmesi : Bu, ağır hasar görmüş veya çok miktarda mevcut döküntü içeren yüzeylerde özellikle uzun ve yorucu bir süreç olabilir. Epoksi zemin kaplamasının düz olmayan yüzeylere döşenmesi, çatlama veya düzensizlik tehlikesine neden olabilir.
  • Alanı temizleme : Bir epoksi reçine zeminin sahip olabileceği birçok sızdırmazlık maddesi ve koruyucu tabaka, çok temiz yüzeyler gerektirecektir. Çalışma ortamı özellikle açıksa veya büyük miktarlarda toza duyarlıysa, bu, kurulumunuzun maliyetlerini etkileyebilir.

Yüzeyi dökme için hazırlarken başınızı ağrıtabilecek sorunlu alanlar, eski araba garajları, eski evler ve daha eski veya toz ve diğer kirletici maddelerin varlığı için yüksek potansiyele sahip büyük endüstriyel alanları içerir.

Seçtiğiniz Epoksi Reçine Zemin Tipi

aha önce de bahsettiğimiz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok reçine türü vardır. Ayrıca, kurulumunuzun bireysel gereksinimlerine bağlı olarak farklı türleri içeren birden çok katmana sahip olmanız da mümkündür.

Bazı dökme epoksi zemin kaplamalarının maliyeti diğerlerinden daha düşüktür. Örneğin, düz beyaz bir epoksi kaplama, metalik bir epoksiden daha ucuza mal olacaktır. Epoksi zemin kaplama birden fazla oda veya alana kuruyorsanız, aralarında türleri de değiştirebilirsiniz.

Tüm varyasyonların maliyetler üzerinde potansiyel bir etkisi olacaktır, ancak tam bir değerlendirme yapılmadan hesaplanması karmaşık olabilir.

İhtiyaç Duyduğunuz Katmanlar ve Sızdırmazlık Malzemeleri

Özellikle güçlü ve dayanıklı bir epoksi zemin arıyorsanız, yüzeyi korumak ve herhangi bir hasarı önlemek için daha fazla reçine katmanı ekledikçe maliyetler artabilir.

Korozyonun önlenmesi gibi belirli amaçlar için özel olarak tasarlanmış ek sızdırmazlık malzemeleri de zemininizin maliyetini artırabilir. 

Tüm Renklendirme ve Tasarım Hususları

Zemini bitirmek için ne kadar çok iş gerekiyorsa, fiyat o kadar yüksek olacaktır. Düz beyaz reçine, başka bir tasarım gerektirmediğinden daha ucuzdur. Epoksi zemin kaplaması kullanılırken geniş bir renk yelpazesi mevcuttur ve kendiliğinden yayılan reçineyi dökmeden önce montaj sırasında boyaları karıştırmak mümkündür. Bu kendiliğinden yayılan reçine, birçok renkte kusursuz bir görünüm sağlar.

Basit renklendirme oldukça yönetilebilir ve kolay olsa da, daha kapsamlı bitirme ve tasarımlar maliyeti etkileyecektir. Doğru şekilde tamamlanması biraz beceri ve zaman gerektirebilecek mermer tasarımların kullanılması veya diğer daha karmaşık yüzeylerin seçilmesi kesinlikle kurulumunuzun maliyetini etkileyecektir.

Kurulum Zorluğu ve Erişilebilirlik Sorunları

Bazı bölgelere ulaşmak diğerlerinden daha zordur. Belki bir evde bir bodrum katı kuruyorsunuz veya belki de bir binanın yüksek bir katına ticari bir zemin döşüyorsunuz. Her durumda, erişilebilirlik zorlukları, projenizin maliyetlerini önemli ölçüde etkileyebilir.

Düzgün olmayan bir bodrum katınız varsa, gerekli hazırlık ekipmanını ve zemin malzemelerini bu konuma getirmede bazı zorluklar olabilir. Benzer şekilde, bu yüksek bir katta veya erişimi zor başka bir alanda söz konusuysa, bu da bir sorun olabilir.

Bazen çok büyük ve ağır olan herhangi bir ekipmanı erişilemeyen yerlere taşımak zaman alıcı ve zordur. Erişilebilirlik ve kurulum zorluğu, kurulumunuzun maliyetini etkileyecek önemli faktörlerdir.

Kurulumunuzun Coğrafi Konumu

Kentsel bir konumdaki küçük ve ulaşılması kolay bir alan, genellikle seyahat etmesi çok daha rahat ve malzemeleri taşımak için daha basittir – ayrıca montajcıların ihtiyaçlarını uygun şekilde karşılamak uzak bir konumdan daha kolaydır.

Epoksi zemin kaplamasını dışarıya monte ediyorsanız, bu da maliyetleri etkileyebilir çünkü hava koşulları, kurulumunuzu tamamlayabileceğiniz hızı engelleyebilir. Ancak, uygun planlama ile bu büyük bir sorun olma ihtimali düşüktür.

Epoksi Zemin Kaplama Maliyetleri Açıklandı

Orada epoksi döşeme maliyetlerinizi nasıl değerlendireceğiniz konusunda basit bir kılavuzunuz var. Esasen, kurulumunuzun herhangi bir yönü ne kadar karmaşık ve zor olursa – kurulumunuzun nihai maliyetleri o kadar yüksek olur.

Genel olarak, kendiliğinden yayılan epoksi zemin, birçok ev ve ticari ortamda çalışacak uygun maliyetli ve işlevsel bir tasarımdır. Reçinenin metrekare veya metrekare başına maliyeti, önemli olmasına rağmen, genel giderin hesaplanmasında tek faktör değildir.

Kesin ve doğru bir teklif, hızlı kurulum ve mümkün olan en düşük maliyetle uzun ömürlü epoksi zemin tasarımları için İngiltere’deki kurulum ve tasarım hizmetlerimizi kullanabilirsiniz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA